GSM

Zalety telefonów marki Apple. Dlaczego warto kupić iPhone?

Charakterystyczne logo, przyjazny system operacyjny, świetny serwis – to tyko kilka elementów, dzięki którym iPhone marki Apple stał się jednym z najchętniej kupowanych urządzeń na naszej planecie. Jak każdy inny smartfon, ten także posiada pewne wady, niemniej jednak nie na nich zamierzamy się dziś skupić. W niniejszym wpisie przeanalizujemy mocne strony iPhone’ów, wykazując, dlaczego warto zdecydować się na to urządzenie. Zapraszamy do lektury!

System iOS – od ludzi, dla ludzi

System iOS jest tym, czym stoją iPhone’y – łatwy w obsłudze, stabilny i intuicyjny. Nie jest on rzecz jasna pozbawiony wad, które skutecznie odstręczają wiernych fanów konkurencyjnych rozwiązań. Jednym z największych minusów systemu iOS jest tendencja, którą moglibyśmy nazwać ‘hermetycznością’. Dla przykładu, system Android pozwala na szeroko zakrojoną personalizację ustawień oraz pełną ingerencję w zawartość telefonu. W przypadku iPhone’ów nie jest to już tak łatwe, a w niektórych aspektach nawet niemożliwe. Taka polityka twórców systemu iOS nie jest jednak bezpodstawna. Dzięki hermetyzacji oprogramowania, jest ono stosunkowo bezpieczne i bardzo stabilne, co stanowi zarazem główną zaletę iPhone’ów.

Skoro o stabilności mowa, warto wspomnieć w tym miejscu o pewnym ważnym, acz często pomijanym aspekcie. Twórcom systemu Android należy się duży szacunek, jako że projektują oni swoje oprogramowanie dla tysięcy urządzeń o bliżej nieokreślonej specyfikacji. W przypadku iOS’a sprawa prezentuje się zupełnie inaczej. Twórcy tego systemu poświęcają całą swoją uwagę zaledwie kilku urządzeniom, którym jest on dedykowany. Z pewnością ułatwia to przygotowywanie oprogramowania, a zarazem wznosi jego bezpieczeństwo oraz stabilność na wyższy poziom.

Niezmienna wartość

Kiedy kupujemy telefon, rzadko kiedy planujemy związać się z nim na dłużej, niż na 2 lata. Jak wynika ze statystyk, po upływie tego czasu zazwyczaj wymieniamy urządzenie na nowe, sprzedając poprzednie. Kryje się tu kolejny argument przemawiający za tym, dlaczego warto posiadać telefon marki Apple. Urządzenia te tracą wartość niebywale wolno w stosunku do produktów konkurencji.

Dzięki legendarnej wręcz niezawodności, iPhone’y służą swoim właścicielom przez długie lata. Zakładając rzecz jasna, że bateria oraz inne komponenty nie zostały zużyte, wymieniając telefon na nowy możesz ze spokojnym sumieniem sprzedać stary egzemplarz. Działając w ten sposób, być może nawet uda Ci się pokryć większość kosztów zakupu kolejnego iPhone’a.

Wysoka klasa serwisu

Każde urządzenie ma prawo się zepsuć, i to nawet tuż po dokonaniu zakupu. W takiej sytuacji nie sposób powiesić na firmie psów, zakładając, iż już nigdy nie zdecydujemy się na żaden z jej produktów. Zamiast jednak oceniać całą markę przez pryzmat pojedynczego ekscesu, warto przyjrzeć się całokształtowi jej działalności. Jednym z najważniejszych kryteriów oceny firmy elektronicznej jest reprezentowany przez nią poziom dbałości o klienta. W przypadku Apple możesz być w pełni spokojny o jakość serwisu gwarancyjnego oraz pogwarancyjnego.

Ta sama zasada odnosi się do kontaktu z klientem. Nie od dziś wiadomo, że pracownicy firmy Apple są szczegółowo selekcjonowani oraz szkoleni w tym zakresie. Każda reguła ma swoje wyjątki, i tak też z pewnością jest w tym przypadku. Nie ulega jednak wątpliwości, iż obsługa klienta w Apple stoi na najwyższym poziomie.

Styl i PR

Nie jest to oczywiście realna zaleta, która mogłaby skłonić kogoś do zakupu urządzenia danej marki. Jeśli jednak lubisz gromadzić wokół siebie stylowe sprzęty, weź poważnie pod uwagę zakup iPhone’a. Sam znaczek Apple rozpoznawalny jest na całym świecie, a prosty i chwytliwy design produktów tej firmy naprawdę potrafi cieszyć oko.

Styl, niezawodność, jakość i dobra opieka nad klientem – wszystko to możesz zyskać kupując iPhone’a. Pamiętaj jednak, że wydatek rzędu kilku tysięcy złotych należy odpowiednio przemyśleć. Nie możemy zagwarantować Ci pełnego zadowolenia z urządzenia tej marki, dlatego też najlepiej będzie, jeśli Ty sam przeprowadzisz dodatkowy research. Życzymy powodzenia!

Dodaj komentarz