Jakie dodatkowe funkcje posiadają lodówki?

Kto z nas wyobraża sobie życie bez lodówki? Te praktyczne urządzenia pozwalają nam na przechowywanie produktów żywnościowych w warunkach sprzyjających zachowaniu świeżości, i to bez względu na temperaturę panującą na zewnątrz. Obecne lodówki to jednak coś więcej niż zwykłe chłodziarki. Urządzenia te wyposaża się w wiele praktycznych funkcji, które znacznie uprzyjemniają codzienne prace kuchenne. W niniejszym wpisie poddajemy tę kwestię bliższej analizie. Na jakie dodatkowe funkcje oraz elementy wyposażenia lodówek warto zwrócić uwagę? Zapraszamy do lektury!

Funkcja no-frost

Szron i lód to wrogowie naszych lodówek. Szczególnie w starych urządzeniach zalegają one w dużych ilościach, przez co musimy dokonywać regularnego rozmrażania. Dzięki funkcji no-frost nie jest to już konieczne. System ten polega na chłodzeniu zawartości lodówki za pomocą zimnego powietrza. Dzięki temu w komorze nie gromadzi się wilgoć, a co za tym idzie, nie powstaje tam szron oraz lód. Rozwiązanie to posiada jednak pewną wadę. Ciągła cyrkulacja zimnego powietrza potrafi mocno wysuszyć żywność schowaną w lodówce. Tyczy się to szczególnie warzyw oraz wędlin. W związku z powyższym, w przypadku lodówek no-frost zaleca się pakowanie żywności w pojemniki.

Samorozmrażanie

Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na funkcję no-frost lub Twój upatrzony model po prostu jej nie posiada, postaw na inną bardzo przydatną funkcję, zwaną samorozmrażaniem. Lodówki tego typu co prawda gromadzą w komorze pewne ilości szronu oraz lodu, niemniej jednak odpowiedni system dba o regularne rozmrażanie niepożądanej zawartości bez ingerencji użytkownika. Funkcję tę można włączyć jednorazowo lub zażądać jej pracy według harmonogramu.

Technologia Multi-Airflow

System ten jest swoistym uzupełnieniem technologii no-frost, opartej o odpowiednie operowanie ruchami zimnego powietrza. Multi-Airflow idzie jednak o krok dalej. Rozwiązanie to działa na zasadzie wymuszonego obiegu powietrza. Multi-Airflow wyrównuje temperaturę w środku komory lodówki, troszcząc się jednocześnie o to, by porcje zimnego powietrza dotarły równomiernie do każdego jej zakamarka. Technologia ta przyczynia się pozytywnie do świeżości w lodówce oraz dłuższej przydatności przechowywanej wewnątrz żywności.

Kostkarka do lodu

Kto z nas nie ma czasami ochoty na drinka z kostkami lodu? A co powiedziałbyś na odświeżający sok w gorący dzień? Dzięki lodówkom z kostkarkami do lodu, przyrządzanie chłodnych napojów jest prostsze niż kiedykolwiek. Istnieją różne wariacje tego typu urządzeń. Większość można podłączyć do sieci wodociągowej lub zasilać z niezależnego, uzupełnianego samodzielnie źródła wody. Oba sposoby są równie skuteczne i pozwalają na praktycznie nieograniczony dostęp do lodu.

Powolne zamykanie drzwi

Zamykanie lodówkowych drzwi z hukiem to coś znacznie gorszego niż źródło hałasu. Powoduje to także powolne psucie zawiasów, co może okazać się bardzo kosztowne w skutkach. Części wymienne oraz usługi naprawy tego typu urządzeń są z reguły bardzo drogie. Jednocześnie trzeba przyznać, iż szkoda byłoby wyłożyć kilkaset złotych na reperację tak ‘głupiej’ usterki.

W obliczu powyższych faktów, wielu producentów lodówek zaczęło stosować w swoich wyrobach różne technologie miękkiego lub powolnego zamykania. Systemy te można znaleźć w większości najnowszych sprzętów. Znajdziesz je pod nazwami takimi jak SoftClose lub Soft System. Technologia powolnego zamykania nie tylko ogranicza hałas, lecz także zapobiega uszkodzeniom drzwiczek lodówki.

Technologia Antyfinger Print

Rozwiązanie to zostało stworzone z myślą o estetycznych względach korzystania z lodówki. Technologia Antyfinger Print z pewnością spodoba się każdemu, kto zwraca baczną uwagę na czystość pracy w kuchni. System ten to nic innego, jak tylko odpowiednia powłoka pokrywająca całą powierzchnię (a przynajmniej użytkową część) urządzenia. Powłoka ta zapobiega przyklejaniu się oraz przysychaniu zabrudzeń, które to tak często szpecą nasze kuchenne przybory. Dzięki technologii Antyfinger Print zdecydowanie łatwiej zadbać o czystość powierzchni lodówki.

Czy i Ty poszukujesz lodówki, która spełni Twoje oczekiwania, nie nadwyrężając zbytnio portfela? Jeśli tak, mamy nadzieję, że niniejszy wpis pomógł Ci w ustaleniu priorytetów. Jak wyraźnie widzisz, obecne lodówki to znacznie więcej niż zwykłe chłodziarko zamrażarki. Urządzenia ta wyposaża się w wiele praktycznych funkcji, które pozytywnie przyczyniają się do jakości przechowywanej w nich żywności. Życzymy powodzenia w zakupach!

Dodaj komentarz